În prima zi după alegeri m-am simţit ca după Crăciun. Când toată lumea te întreabă: "A venit Moşu'? Ce ţi-a adus?". Şi trebuie să povesteşti aceeaşi placă la fiecare, că anul ăsta o să-mi iau un reportofon, o să-mi înregistrez varianta cea mai bună de răspuns că ce mi-a adus Moşul şi de ce, şi când voi fi întrebat, voi da PLAY la casetă şi în timpul ăla îmi voi vedea de treabă.
Aceleaşi întrebări mi s-au pus azi de câteva sute de ori:
"Ai fost la alegeri? Cu cine-ai votat?"
Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele.
Derivata f’ de bun simț
-
Hai ca e vânzoleală mare pe scena politică. Mare rău. După ce l-au lăsat pe
Bolojan să își rupă gatul, punând taxe peste taxe, pesede, singurul partid
pr...
Acum 2 săptămâni

0 comentarii:
Trimiteți un comentariu
Exprimă-te cu încredere. S-ar putea oricum să nu citească nimeni :D